Випускники

ВІДОМІ ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ

Випускники кафедри обіймають високі посади у державних та виробничо-господарських структурах, є відомими ІТ-спеціалістами, економістами, менеджерами та державними управлінцями, серед них:

Романець Ігор Євгенович – випускник 1997 року, директор навчально-наукового центру інформаційних технологій ТНЕУ

Скорупський Вадим Васильович – випускник 1999 року – директор компанії Minneapolis, MN, USA Директор CFO

Віктор Шворак — випускник 2000 року, директор представництва ASKOM (Чехія) в Україні

Савчишин Руслан Володимирович – випускник 2002 року — Директор «MagneticOne»

Ірина Струбицька — випускниця 2005 року, кандидат технічних наук, керівник відділу якості програмного забезпечення, компанія ScanTrust SA, м. Лозанна, Швейцарія

Сергій Савчишин – випускник 2002 року, IT-підприємець, технічний директор MagneticOne, співзасновник підприємств: «Асоціація робототехніки», «Емеджікван», Громадська організація «Асоціація АГТЕК Україна», «ІТ ХАУЗ», «Тернопільський ІТ кластер».

Сергій Степанюк – випускник 2000 року, директор компанії «Софт Світ»

Микола Стрілецький — випускник 2015 року, Співзасновник ІТ компанії Apiko Software

Литняк Назар — 2007 рік випуску, начальник управління інформаційних технологій та захисту інформації Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області

Сторожук Катерина — випускниця 20015 року, головний бухгалтер ТОВ НВП «Техноваги», м. Львів.

Процик Борис Миколайович – випускник 2005 року, завідувач інформаційно-технічного відділу бібліотеки ТНЕУ

 

Випускники кафедри, які працюють в сфері освіти:

Пукас Андрій Васильович – випускник 2002  року, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри комп’ютерних наук ТНЕУ.

Коваль Василь Сергійович – випускник 1997 року, кандидат технічних наук, доцент, зам.декана ФКІТ.

Співак (Максимова) Ірина – випускниця 2003 року, кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних наук ТНЕУ.

Мельник Андрій Миколайович – випускник 2007 року, кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних наук ТНЕУ.

Вовкодав Олександр Валерійович – випускник 2009 року, кандидат технічних наук, старший викладач кафедри економічної кібернетики та інформатики ТНЕУ.

Ліп’яніна Христина Володимирівна – випускниця 2012  року, викладач кафедри інформаційно-обчислювальних систем і управління ТНЕУ.

Адамів Олег Петрович – випускник 2001 року, кандидат технічних наук, доцент кафедри економічної кібернетики та інформатики ТНЕУ.

Співак Сергій Михайлович – випускник 2003 року, кандидат економічних наук, доцент кафедри бухгалтерського обліку та аудиту ТНТУ ім. І.Пулюя.

Дума (Данилюк) Людмила Василівна – випускниця 2011 року, викладач кафедри економічної кібернетики та інформатики ТНЕУ.

Пришляк Катерина Мирославівна випускниця 2015 року, викладач кафедри економічної кібернетики та інформатики ТНЕУ.

Савка Надія Ярославівна — випускниця 2006 року, кандидат технічних наук, старший викладач кафедри комп’ютерної інженерії ТНЕУ.

Гарматій Наталя  Михайлівна ТНТУ – випускниця 1997 року, кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної кібернетики ТНТУ ім. І.Пулюя.

Возняк Сергій Іванович — випускник 1996 року, заступник директора з питань експлуатації та безпеки мереж Навчально-наукового центру інформаційних технологій ТНЕУ.

Мосій Любомир Євгенійович – випускник 1997 року, провідний інженер кафедри автоматизації технологічних процесів та виробництв ТНТУ ім. І.Пулюя.

Червоняк Артур Михайлович – випускник 2011 року, викладач Заліщицького аграрного коледжу ім. Є. Храпливого.

 

Директор компанії «Софт Світ»

Випускник 2000 року

 

Я закінчив факультет «Комп’ютерних інформаційних технологій»  Тернопільської академії народного господарства в 2000 році. Отримав диплом інженера-економіста.  Кажуть, що студентські роки найкращі у житті і в мене, як і в більшості одногрупників, про них тільки приємні спогади.  Важливим моментом для мене є те, що на факультеті працювали чудові викладачі, професіонали своєї справи, які заклали гарний фундамент  для мого професійного розвитку. Що особливо запам’яталося – завжди вимагали реальних знань і оцінювали їх по достоїнству. Завжди з вдячністю та повагою згадую моїх викладачів:   Саченка Анатолія Олексійовича, Дивака Миколу Петровича, Буяк Лесю Михайлівну,  Струбицького Павла Романовича, Березького Олега Миколайовича, Пасічника Романа Мирославовича, Карачку Андрія Федоровича, Гладія Григорія Михайловича.

Спеціальність, яку я обрав — «Інформаційні системи в менеджменті» (згодом перейменована в «Економічну кібернетику») на початку 2000-х була досить затребувана, оскільки давала змогу отримати знання на стику дисциплін — як з економіки так і в галузі інформаційних технологій.

 В той час ставали доступнішими персональні комп’ютери,  багато організацій в Україні почали переходити від паперового до автоматизованого обліку. Відповідно була значна потреба в таких спеціалістах, які б могли якісно виконати роботи по впровадженню сучасних інформаційних технологій на підприємстві. Власне наш факультет і готує таких спеціалістів, які на «одній мові» могли б спілкуватися з представниками замовника проекту автоматизації (з бухгалтером, керівником, менеджером)  і вже з отриманої  інформації — зробити постановку задачі програмісту.

 Пригадую, що проблем з працевлаштуванням в мене не було зовсім, оскільки робота «знайшла» мене сама. Одна з тернопільських фірм, яка займалася впровадженням бухгалтерського програмного забезпечення, ще під час навчання на останньому курсі запропонувала пройти співбесіду, згодом профільне навчання. В результаті мене прийняли на роботу на посаду «Консультанта з питань автоматизації бухгалтерського обліку».  За роки професійної діяльності я отримав досить великий практичний досвід в цій галузі. За моєї безпосередньої участі було автоматизовано десятки підприємств в Тернополі та області. В 2004 році я започаткував власний бізнес і з командою однодумців продовжив займатися улюбленою справою. 

Автоматизація обліку на підприємстві — досить непроста, але в той же час цікава справа, яка вимагає постійного розвитку.  Якщо в інших галузях достатньо раз на 5-10 років підвищувати кваліфікацію, то в ІТ галузі на сьогодні знання можуть бути релевантні в кращому разі  півроку. Тому я та всі спеціалісти моєї компанії «Софт Світ» постійно відвідуємо навчальні курси, семінари, тренінги та інші начальні заходи (славнозвісне longlife learning).

Я дуже радію з того, що факультет «Комп’ютерних інформаційних технологій» гідно оцінив результати нашої діяльності та запропонував співпрацю в рамках підготовки майбутніх спеціалістів. Ми уклали договір про дуальну освіту, в рамках якого проводимо навчання  і  практичні майстер-класи для студентів ТНЕУ по роботі з сучасним програмним забезпеченням для автоматизації бізнесу. На сьогодні навчання пройшли сотні студентів, отримавши сертифікати, які надають їм пільги при працевлаштуванні ( роботодавець, який працевлаштує студента, отримує знижку на програмне забезпечення в розмірі 50%) . Ще одним напрямком співпраці є те, що наша компанія «Софт Світ» є базою навчальної та виробничої практики для студентів факультету «Комп’ютерних інформаційних технологій», під час якої майбутні спеціалісти можуть практично оцінити переваги обраної професії.

 

Ірина Струбицька, випускниця 2005 року,

кандидат технічних наук, керівник відділу якості програмного забезпечення, компанія ScanTrust SA, м. Лозанна, Швейцарія

Дуже рада, що закінчила одну з найкращих спеціальностей — економічну кібернетику. Набір предметів, що ми вивчали, дає змогу вільно орієнтуватись у всіх сферах. Ці знання завжди корисні у моїй роботі. Оскільки доводиться розбиратись як у технічних питаннях, так і економічних. При роботі з клієнтами — це вміння орієнтуватись на потреби клієнта та специфіку ринку, розуміти їх вимоги. А поглиблене вивчення комп’ютерних інформаційних технологій дало змогу працювати в галузі розробки програмного забезпечення, вирішувати багато задач засобами автоматизації та програмування.

Ірина Струбицька, кандидат технічних наук, керівник відділу якості програмного забезпечення, компанія ScanTrust SA, м. Лозанна, Швейцарія

 

Віктор Шворак, випускник 2000 року, директор представництва ASKOM (Чехія) в Україні

Спеціальність дійсно дуже хороша. Знання отримані нами багато в чому унікальні. Можливо ще кілька років тому словосполучення «фахівець з економічної кібернетики» звучало якось дико. Але з тих пір багато чого змінилося. Буває переглядаю вакансії в сфері планування, аналітики, ризик-менеджменту. Серед вимог і обов’язків часто зустрічаються такі поняття як «факторний аналіз», «прогнозування», «математичне моделювання» і т.п. речі, які всім нам дуже знайомі. Тобто вже зараз можна говорити про затребуваність таких спеціалістів як ми. І знайти роботу, я думаю, не проблема, навіть без досвіду. У поведінці на співбесіді роботодавець відразу помітить грамотного та перспективного фахівця.

Звичайно, не факт, що робота ось так сама прямо звалиться на вашу голову. Мені ось, щоб знайти на роботу наближену до моєї спеціальності довелося переїхати в інше місто. Але в загальному я зовсім не шкодую. Ті навички які я отримав на кафедрі економічної кібернетики зараз мені дуже полегшують вирішення багатьох моїх завдань. Так що студенти, дерзайте науку, а випускники — вірте в свої сили !!!

Віктор Шворак, випускник 2000 року, директор представництва ASKOM (Чехія) в Україні

 

Сергій Савчишин, випускник 1999 року IT-підприємець, , екс технічний директор MagneticOne, співзасновник підприємств: «Асоціація робототехніки», «Емеджікван», Громадська організація «Асоціація АГТЕК Україна», «ІТ ХАУЗ», «Тернопільський ІТ кластер».

Пройшов потужну життєву школу, багато друзів і хороших знайомих, дізнався і познайомився з великою кількістю хороших людей, на яких можна і потрібно рівнятися (в різних сферах). При вступі були деякі сумніви, але з перших місяців зрозумів, що це моя спеціальність. Вийшов дуже цікавий симбіоз електронної спеціальності і економічної. Хочеться відзначити високий професійний рівень викладачів, глибокі знання предметів. Усі викладачі — і досвідчені і менш досвідчені — були зацікавлені і захоплені своєю роботою, відчувався інтерес як до процесу навчання, так і до студентів, їх досягнень і проблем. Набір вивчених предметів дозволяє вільно орієнтуватися у всіх сферах. Розуміння корисності, звичайно, прийшло з часом. Ці знання постійно стають корисними і на роботі, тому що доводиться розбиратися і в технічних питаннях, і в економічних. При роботі з клієнтами — вміння аргументовано викладати свої думки (і усно і на папері), розуміти клієнта, орієнтуватися в його специфічних проблемах/вимогах. Якщо знайомі запитують поради — куди поступити вчитися — завжди рекомендую нашу спеціальність і знаю що вони і я не будуть розчаровані !!!

Сергій Савчишин, IT-підприємець, екс технічний директор MagneticOne, співзасновник підприємств: «Асоціація робототехніки», «Емеджікван», Громадська організація «Асоціація АГТЕК Україна», «ІТ ХАУЗ», «Тернопільський ІТ кластер».

 

Микола Стрілецький, випускник 2015 року, Співзасновник ІТ компанії Apiko Software

«Економічна кібернетика дуже актуальна спеціальність на сьогодні так як дає знання в екномічному аналізі так і у програмуванні. Це дозволило мені навчитися використовувавти технічні знання у цілях підприємтсва.

Саме універсальність і системне мислення робить наших випускників успішними керівниками будь-якого рівня.

 

Литняк Назар, 2007 рік випуску, начальник управління інформаційних технологій та захисту інформації Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області

Я дійсно радий, що навчався за спеціальністю «Економічна кібернетика», що відноситься до факультету комп’ютерних інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету. Перевагами навчання за спеціальністю «Економічна  кібернетика» є базова економічна освіта, достатня для роботи економістом в різних галузях та поглиблене вивчення комп’ютерних інформаційних технологій, достатнє для роботи на інженерних посадах в галузі автоматизації економічної діяльності, тобто подвійні можливості працевлаштування — фахівцем з комп’ютерних технологій або економістом.

При виникненні різних проблемних ситуацій на підприємствах і в організаціях такий фахівець допомагає не тільки прийняти дійсно правильне рішення, але й може передбачити небезпечну економічну ситуацію і попередити про це. Вся сила і міць провідних економік західного світу заснована на таких фахівцях-аналітиках. Практично всі рішення, від інвестицій в валюту і акції до покупки або продажу цілих підприємств, на заході приймаються не за наказом начальства, а на основі чітких і точних математичних розрахунків ‒ моделювання з використанням сучасних інформаційних технологій. Саме цей процес є ключовим вмінням наших випускників, а кафедра економічної кібернетики та інформатики на високому рівні готує експертів у цій сфері.

 

Сторожук Катерина, випускниця 20015 року, головний бухгалтер ТОВ НВП «Техноваги», м. Львів.

Приємно згадувати роки навчання в ТНЕУ. Дружній факультет, компетентні викладачі та цікаві пари. Ми ніколи не нудьгували, викладачі з креативністю підходили до викладу матеріалу. Завжди зрозуміло і ясно. За роки, проведені у стінах університету, здобула цінний досвід, знання та вірних друзів. Вдячна викладачам ФКІТ за професіоналізм та підтримку, відданість та щирість. Мабуть, кожен, хто вчився у нас на факультеті, підтримає мене і підтвердить що ФКІТ  найкращий!

Економічна кібернетика» – сучасна престижна спеціальність. Сьогодні щоб бути успішним економістом або менеджером, потрібно вміти ефективно застосовувати комп’ютерні інформаційні технології при вирішенні поставлених задач. Комп’ютерне моделювання бізнес-процесів, автоматизація економічних і фінансових розрахунків значно скорочує час розв’язання задач і прийняття управлінських рішень, забезпечує точність отриманих результатів.