Урочистий День знань у класичному університеті Тернополя!

Сьогодні у Західноукраїнському національному університеті урочисто зустрічали першокурсників – нову генерацію України!

Молодь, академічна спільнота, батьки і гості гучними оплесками вітали на червоній доріжці ректора ЗУНУ Андрія Ігоровича Крисоватого,  Архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора, Архієпископа  Тернопільського і Бучацького Тихона, священника парафії святого Пантелеймона Цілителя УГКЦ отця Василя Чамарника, голову Тернопільської обласної державної адміністрації Володимира Труша, голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка, міського голову Тернополя Сергія Надала, начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайла Яцину, народного депутата України Андрія Богданця, народного депутата України Володимира Гевка, народного депутата України Івана Калаура, начальника управління освіти та науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольгу Хому, голову Наглядової ради ЗУНУ Анатолія Гулея.

Почесне право внести Державний прапор України було надано студентам Центру підготовки офіцерів запасу ЗУНУ. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто звеличив своїм подвигом нашу землю, тих, завдяки кому наше життя зігріте променем сонця.

Ректор Андрій Крисоватий промовив до юнаків й дівчат: «П’ятдесят п’ять років поспіль найкраща молодь України приїжджає до нас, щоб здобути омріяний фах, реалізувати свої амбітні плани та втілити у життя мрії, знайти друзів та закохатися, відчути смак студентського драйву. Від сьогодні – ви господарі Західноукраїнського національного університету, і це – константа. Бути молодим –  щастя, і, водночас, велика відповідальність, бо саме ви першими відчуваєте стрімкий ритм, нові виклики і вимоги сучасного життя. Ви прогресивні та креативні, мрієте про успішну кар’єру, прагнете до визнання і маєте невгасаючий ентузіазм та силу втілити все у життя. Пам’ятайте, навчання – це не час, навчання – це зусилля. Ваш розум має усвідомити, що істину вам ніхто не подарує, ви маєте її здобути важкою інтелектуальною працею. Викладачі ж – лише мудрі провідники у цьому непередбачуваному, швидкозмінному, насиченому різноманітною інформацією світі.

З усією теплотою серця цього дня вітаю вас, чиє життя тісно переплелось із долею нашого університету. Нехай новий навчальний рік надихне викладачів успіхами вихованців, дасть наснагу студентам, батьків сповнить гордістю за своїх дітей.

Бажаю, щоб студентські роки були яскравими та незабутніми, а класичний університет Тернополя посів особливе місце у вашому серці!»

З особливими словами вітань звернулися: Володимир Труш, Сергій Надал, Михайло Головко, які побажали зростати та вдосконалюватися, досягати нових вершин та впевнено крокувати назустріч мріям.

Міський голова Тернополя Сергій Надал вручив ректору  Андрію Крисоватому  подяку за активну участь у реалізації державних та місцевих проєктів соціально-економічного розвитку та сприяння встановленню найвищого Державного Прапора України у Тернопільській області.

Також нагородили почесною грамотою Тернопільської обласної ради з нагоди 30-ї річниці Незалежності України за високий професіоналізм, сумлінну працю, наполегливу і самовіданну роботу Оксану Вівчар – доктора економічних наук, професора кафедри криінального права і правоохоронної діяльності ЗУНУ, Надію Москалюк – доктора юридичних наук, доцента кафедри безпеки та правоохоронної діяльності ЗУНУ, Валентину Слому– доктора юридичних наук, заступника декана юридичного факультету ЗУНУ,  Наталію Чудик – кандидата юридичних наук, доцента кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права ЗУНУ.

Класичний університет Тернополя не забуває повертатися до своїх витоків, першоджерел класичної освіти, тому на свято завітав «гість із минулого» —  Мудрець Сивої Давнини. Першими пізнали «код успіху» першокурсники, які вступили до вишу із найвищими балами зовнішнього незалежного оцінювання: Анастасія Василевська, Арсен Романів, Валентина Сапсай і Христина Соколик. Вони озвучили кредо життя: «Не йти вперед – означає іти назад!»

Успішними не народжуються – ними стають. І тільки від нас із вами залежить наскільки успішними ми станемо і якою буде наша країна.

Зі щирою молитвою і побажаннями на добру долю й починання духовенство благословило учасників дійства.

Свято  знань було наповнене душевним теплом та радістю, адже розпочався новий начальний рік. Привітали присутніх музичними композиціями: випускник ЗУНУ Павло Тютюнник та солісти театру пісні «Для тебе».

Вітаємо і пишайтеся тим, що ви, дорогі  першокурсники, стали частиною дружньої й згуртованої родини Західноукраїнського національного університету. Нехай ваші мрії здійсняться саме тут!